Mondraker - Wyprzedaż modeli 2018! | Test: Mondraker Crafty
16411
single,single-post,postid-16411,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Test: Mondraker Crafty

_MG_1325_42659

30 Wrz Test: Mondraker Crafty

Na łamach portalu bikeWorld.pl pojawił się test jednego z topowych twentyninerów od Mondrakera, czyli modelu Crafty. Rower na dużych kołach, o skoku 140/130mm budzi pewne kontrowersje, które redakcja stara się rozwiać.

Mondraker Crafty udanie ucieka wszelkiej próbie zaszufladkowania. Trail, AM, Enduro? Ciekawa geometria, skok, duże koło. Każdy z redaktorów, mając do czynienia z takim okazem, solidnie się napoci. Cyferki czasem jednak zawodzą, a Crafty pokazał swoją prawdziwą twarz dopiero podczas jazdy!

Do niedawna z fullami sprawa była dość prosta. Do 100 mm ścigacz, 120-130 mm rower szlakowy, 140-150 all mountain i tak dalej, aż na koniec 200+ do zjazdówki. Pewnie, były rowery wymykające się takiej prostej klasyfikacji, niektóre naprawdę fajne, ale z grubsza się wszystko zgadzało. Na podział w zależności od skoku nakładał się drugi prosty schemat – do 120 mm 29”, a powyżej – 26”. Proste? Proste! I komu to przeszkadzało?

Koła… no właśnie! To one namotały w tym prostym jak cep układzie. Najpierw szał na 29”. OK, wysoki chłop na rowerze XL z kołami 26” wyglądał może jakby rąbnął rower młodszemu bratu. To nawet dało się wytłumaczyć samą estetyką. 🙂 No ale potem przyszły 27,5”, teraz 27,5+. Różnice zatarły się dodatkowo, gdy niektórzy producenci mniejsze rozmiary tego samego modelu zaczęli proponować z mniejszymi kołami (27,5”), a większe – na większych (29”). Świat jest zły, a życie okrutne.

Jakby tego było mało – tfu – postęp w geometrii! Policzyli, podłubali i proszę. Nic już nie jest jak było! Czy ktoś choć przez chwilę pomyślał o nas – mediach branżowych?! Gdzie jakieś standardy!

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem i galerią zdjęć!

Oferta na modele Crafty: www.7anna.pl/search.php?text=mondraker+crafty